+48.914834738
2021-08-31

Jak wybrać dobre ogrodzenie?Jak wybrać dobre ogrodzenie?

Ogrodzenie pełni funkcję zabezpieczającą naszą posesję, ale także funkcję reprezentacyjną, czyli jest naszą wizytówką. Dlatego warto przed zakupem ogrodzenia ustalić jaką rolę ma pełnić w naszym otoczeniu. Czy ma tylko osłaniać nas przed światem zewnętrznym, chronić naszą prywatność czy też zapewnić bezpieczeństwo? A może dodatkowo izolować nas od kurzu i hałasu z zewnątrz? Jeśli ma spełnić wszystkie te role, to musimy wybrać ogrodzenie szczelne, z pełnych paneli. Jeśli ma tylko ładnie wyglądać, to musimy wybrać ogrodzenie ażurowe, prześwitujące i w pięknym wzorze, które zapewni elegancję i szyk posesji podnosząc jej prestiż.

Jak już określimy rolę jaką ma pełnić nasze przyszłe ogrodzenie, to przyszedł czas na materiał z jakiego ma być wykonany. Oczywiście wybór materiałów jest przeogromny, począwszy od naturalnego kamienia a skończywszy na elementach metalowych, które są modne, ale także trwałe i wytrzymałe. Ponadto większość materiałów jest przyjazna dla środowiska, co w tych czasach jest niezmiernie ważne.

Kolejnym aspektem mającym wpływ na wybór dobrego ogrodzenia jest spójna całość, czyli wybór konkretnego wzoru ogrodzenia, które będzie idealnie pasować ze wszystkimi elementami jak brama, furtka, słupi itp. Dlatego warto wybrać ulubiony wzór ogrodzenia, gdzie w przypadku firmy Wiśniowski jest bardzo duży. Takie rozwiązanie zapewni Państwu elegancję, szyk i brak przeróbek czy modernizowania jakiś elementów. Dokonując wyboru wzoru ogrodzenia musimy pamiętać także o stylizacji ogrodzenia do posesji, które powinno współgrać z budynkiem i ogrodem. Także kolorystyka ogrodzenia powinna być bardzo mocno brana pod uwagę, gdyż ma duże znaczenie dla całości systemu ogrodzeniowego.

Na koniec musimy wspomnieć o konserwacji naszego nowego ogrodzenia w przyszłości. Dlatego warto zainwestować o ogrodzenie firmy Wiśniowski, które mają podwójną ochronę czyli system Duplex. System ten to połączenie właściwości powłoki cynkowej oraz powłoki lakierowej. Rozwiązanie to pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji ogrodzeń ze względu na trudne działanie warunków atomsferycznych. Dzięki temu unikną Państwo dodatkowych kosztów konserwacji.

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie wyboru ogrodzenia dla swojej posesji, to zapraszamy do naszego biura handlowego w Szczecinie, ul. Braniborska 36 A, gdzie służymy wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w sprzedaży, jak i montażu ogrodzeń firmy Wiśniowski.

Polecamy i zapraszamy do nas.

«powrót